پارك شهر پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 3 ساعت و نیم

ماجرای كمبود شیرخشك به كجا رسید؟

در این برنامه شنونده و بیننده گفتگوی برنامه «پارك شهر» با دكتر سجاد اسماعیلی،مشاور سازمان غذا و دارو درباره تأمین شیر خشك نوزادان باشید.

دكتر اسماعیلی با بیان اینكه در زمینه تأمین شیر خشك مورد نیاز نوزادان اقدامات اساسی و زیرساختی در چند ماه گذشته در سازمان غذا و دارو انجام شده است، گفت: در همین زمینه بازدیدهای میدانی از كارخانجات تولید كننده، گمرك و شركت‌های پخش انجام شده است.
علاوه بر آن به تمام شركت‌های توزیع كننده شیرخشك بخشنامه زده شده كه در روزهای تعطیل نیز موظف به توزیع شیرخشك هستند. این اقدامات باعث شده كه در حال حاضر مشكل حاد و بحرانی در زمینه تامین شیرخشك نداشته باشیم.
اسماعیلی به مشكلات ارزی جهت تأمین شیرخشك در چند ماه گذشته اشاره كرد و گفت: در حال حاضر مشكلات ارزی رفع شده و تولیدكنندگان با جدیت وارد عرصه شده و تولیدات خود را افزایش داده‌اند.
وی همچنین با بیان اینكه برای تأمین كسری نیاز شیرخشك، برنامه واردات فوریتی داده شد، تاكید كرد: این واردات به صورت محدود، مقطعی و كوتاه مدت تا زمان اشباع بازار انجام خواهد شد.
در حال حاضر هم اولین محموله‌ها به گمرك رسیده و در حال نمونه‌برداری و آزمایشات كیفی است.
از ابتدای سال تا 25مهرماه بنابر ثبت سفارش‌ها و اعلام اولویت‌ها و نظر دستگاه سازمان غذا و دارو، فقط برای واردات شیرخشك، ماده اولیه و مكمل‌ها با ارز ترجیحی، مجموعا 156میلیون دلار تخصیص داده كه 106میلیون دلار آن تامین و پرداخت شده است.
اسماعیلی در همین راستا گفت: به این ترتیب ظرف دو هفته آینده حدودا چهار میلیون قوطی شیرخشك از طریق واردات تامین خواهد شد و بعد از آزمایشات و تاییدات كیفی آزمایشگاه كنترل مرجع به سرعت در بازار داروخانه‌ها توزیع خواهد شد و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

برنامه پارك شهر كاری از گروه فرهنگ و جامعه است كه پنجشنبه‌ها از ساعت 6:30 تا 10:00 از رادیو تهران پخش می‌شود.

رادیو تهران را روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز بشنوید.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است

1402/07/28
|
02:01
دسترسی سریع
پارك شهر