اقدامات شهرداری در هفته تهران از ارائه خدمات سلامت محور تا تخفیف‌های ویژه حمل‌ونقل عمومی

سخنگوی شهرداری تهران گفت:شهرداری در هفته تهران؛ خدماتی ویژه را در حوزه های مختلف به شهروندان تهرانی ارائه می‌دهد.

1401/07/16
|
04:06
|

عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران گفت: به پاس گرامیداشت هفته تهران با عنوان «تهرانِ جان»، تیم‌های سنجش سلامت برای شهروندان در مناطق 22 گانه مستقر می‌شوند و به صورت رایگان به شهروندان خدمات سلامت محور ارائه داده خواهد شد.

وی افزود: در میز خدمت سلامت، خدماتی چون غربالگری (تست فشار خون و قند خون)، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی، بینایی سنجی رایگان برای كودكان و ویزیت پزشك عمومی (مخصوص مناطق كم برخوردار) ارائه می‌شود.

سخنگوی شهرداری تهران یادآور شد: سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در مراكزی كه تحت اختیار دارد، امكانات خود را با تخفیف‌های ویژه در نظر گرفته است و شهروندان پایتخت در هفته تهران می‌توانند از مراكز ورزشی شهرداری با تخفیف خدمات دریافت كنند.

وی بیان كرد: مترو، اتوبوس و تاكسی در هفته تهران برای شهروندان تخفیف‌هایی را در نظر گرفته است، سازمان پسماند نیز بنا دارد تا كیسه‌های پارچه‌ای رایگان در بین شهروندان تهران به منظور مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست توزیع كند.

محمدخانی درباره برگزاری تورهای گردشگری در هفته تهران گفت: از 14 تا 20 مهرماه تورهای تهران‌گردی متعدد برای هنرمندان، نویسندگان، فعالان اجتماعی و مجازی همچنین كودكان به مناسبت روز كودك، توسط شهرداری مناطق مختلف پایتخت برگزار خواهد شد و جزئیات نحوه و تاریخ برگزاری این تورها توسط مناطق برای بهره‌مندی شهروندان اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: زنگ تهران در مدارس توسط شهرداران 22 منطقه پایتخت به صدا در می‌آید، فرهنگسراهای پایتخت در هفته تهران این فرصت را برای شهروندان ایجاد می‌كنند تا مردم بتوانند به صورت رایگان در دوره‌های مختلف ثبت‌نام كنند.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینكه در هفته تهران امسال شناسنامه محلات قدیمی تدوین می‌شود، یادآور شد: در فروشگاه‌های گلماند شهرداری كه پسماند خشك را از شهروندان دریافت می‌كند، هدایایی متناسب با هفته تهران در ازای ارائه زباله خشك داده می‌شود. فروشگاه زنجیره شهروند هم از 14 تا 20 مهرماه به مناسبت هفته تهران، تخفیف‌های خوبی بر روی اجناس مختلف برای مشتریان در نظر گرفته است.

شایان ذكر است؛ طرح روز پایتخت در مرداد 1395 خورشیدی از طرف اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید و از آن پس 14 مهرماه در تقویم عمومی كشور به نام پایتخت نامگذاری شد هر ساله هفته تهران از 12 تا 18 مهر ماه در پایتخت برگزار می‌شود.

دسترسی سریع