شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

تحویل واحدهای مسكن مهر شهر جدید پردیس تا 2 سال آینده

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار پردیس گفت: تحویل واحدهای باقی مانده مسكن مهر در شهر جدید پردیس به صورت مستمر در حال انجام است و طی دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

1401/06/30
|
11:37
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، امین قنبری معاون امور فنی و عمرانی فرماندار پردیس در گفت‌وگو با شهر آفتاب رادیو تهران گفت: در طرح اقدام ملی یا همان نهضت ملی مسكن، واحدهای مسكونی ویلایی نداریم و مسكن‌های ویلایی شهر جدید پردیس شخصی ساز و یا مربوط به سایر تعاونی‌‌ها است.

وی در پاسخ به این پرسش كه واحدهای مسكن مهر شهر جدید پردیس چه زمانی تحویل داده خواهد شد؟ تصریح كرد: متاسفانه واحدهای مسكن مهر باید طی 18 ماه تحویل متقاضیان می‌شد ولی حدود 10 سال است كه به اتمام نرسیده؛ همین مساله باعث شد واحدهایی كه با مبلغ اندكی ساخته می‌شد هم اكنون به دلیل تورم نیاز به منابع مالی زیادی داشته باشد.
30 هزار واحد مسكن مهر باید تحویل مالكان داده شود كه با تامین منابع مالی امسال و سال آینده تحویل داده خواهد شد.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار پردیس تصریح كرد: بعد از تحویل واحدهای مسكن مهر شهر جدید پردیس، صاحبان واحد مسكونی بر اساس چك لیست موجود ایرادهای واحدهای مسكونی را بررسی و اعلام می‌كنند و پیمانكاران موظف به رفع مشكلات موجود هستند. نواقص وجود دارد ولی قابل رفع است.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسش شنونده برنامه مبنی بر اینكه چرا نمی‌توانند روند تحویل واحد مسكونی خود را از طریق سایت دنبال كنند و چگونه میتوانند این مشكل را رفع كنند؟ گفت: شركت عمران، متولی ساخت واحدهای مسكن مهر شهر جدید پردیس است و متقاضیان باید با مراجعه به این شركت مشكلاتشان را بررسی كنند.

قنبری اظهار داشت: تعداد واحدهای مسكونی قابل ساخت در طرح نهضت ملی مسكن شهر جدید پردیس بسیار كمتر از تعداد متقاضیان است. به دلیل تعداد زیاد متقاضاین به دنبال ایجاد پروژه‌های جدید در مكان‌های جغرافیایی دیگر بودیم ولی هزینه تامین زمین و خدمات زیربنایی و روبنایی بسیار بالاست.

وی در پاسخ به این پرس كه اولین زمانی كه پیش‌بینی ‌می‌كنید واحدهای مسكن مهر واگذار شود چه زمانی است؟ گفت: تحویل واحدهای باقی مانده مسكن مهر شهر جدید پردیس به صورت مستمر در حال انجام است و طی دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

قنبری در پاسخ به پرسش شنونده برنامه كه در طرح اقدام ملی شركت كرده‌اند ولی هنوز انتخاب واحد برایشان انجام نشده و مبنای قیمت هر متر واحد مسكونی هم برایشان مشخص نشده است، تصریح كرد: به دلیل مشكلات مالی به وجود آمده در طرح مسكن مهر، دولت مبلغ مشخصی برای متقاضیان طرح نهضت ملی تعیین نمی‌كند بلكه هزینه ساخت از سوی سازنده اعلام می‌شود و دولت به صورت مستقیم ورود نمی‌كند.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار پردیس در پاسخ به پرسش شنونده برنامه مبنی براینكه سال 91 در پروژه "طلایی" طرح مسكن مهر ثبت نام كردند ولی هنوز پی‌ریزی این پروژه انجام نشده است، اظهار داشت: پروژه‌ای تحت عنوان "طلایی" در فاز 8 نداریم. پروژه‌هایی داریم كه ساختمان ساخته شده است ولی مسیر تردد آن و دیوار حائل برای مسیر این واحدهای مسكونی ساخته نشده است.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسش شنونده برنامه مبنی بر اینكه آیا نباید بابت دیركرد تحویل واحد مسكونی خسارتی به مردم داده شود؟ اظهار داشت: در قرارداد 5 برگی كه بین متقاضیان با شركت سازنده به امضا رسیده است جریمه دیركرد لحاظ شده است. مساله اصلی این است كه ساخت واحد مسكونی به اتمام رسیده و تنها محوطه سازی آن انجام نشده است.

قنبری در پایان گفت: دارندگان واحد مسكن مهر در شهر جدید پردیس می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات الكترونیك شركت عمران شهر جدید پردیس به نشانی pardis.city از روند اجرای ساخت واحد خود مطلع شوند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب