شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

30 درصد مراكز درمانی كشور موقوفه هستند+فایل صوتی

مدیركل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاكید بر اینكه واقفین ما در قرون گذشته توجه ویژه‌ای به بهداشت جامعه داشتند، گفت: 30 درصد مراكز درمانی كشور موقوفه هستند.

1401/07/02
|
10:39
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حجت الاسلام محمد كاظم موسوی متقی مدیركل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌و گو با شهر آفتاب رادیو تهران، دوم مهرماه روز وقف را گرامی داشت و گفت: بیش از 6 هزار و 500 مدرسه در كشور توسط خیرین وقف شدند و این آمار علاوه بر مدارسی است كه توسط خیرین راه اندازی شده است همچنین بالغ بر 100 هزار مسجد تكیه و دارالقران در كشور داریم كه وقف شده‌اند و این نشان دهنده این است كه مردم ما به وقف توجه ویژه‌ای دارند.

مدیركل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینكه 30 درصد مراكز درمانی كشور موقوفه هستند، گفت: واقفین ما در قرون گذشته توجه ویژه‌ای به بهداشت جامعه داشتند و بسیاری از مراكز درمانی، گرمابه‌ها، آبهای بهداشتی، حمام‌های عمومی و آب انبارها را وقف می‌كردند.

وی در پاسخ به این پرسش كه سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه فرهنگ سازی وقف چه اقداماتی داشته است؟ اظهار داشت: وظیفه ما در این سازمان ترویج سنت حسنه وقف است. این سنت حسنه پس از انقلاب رشد قابل توجهی داشته است. در ابتدای انقلاب شكوهمند اسلامی سالانه 200 مورد و در سالهای اخیر سالانه هزار و 500 مورد وقت داشتیم و این رشد نشانه ترویج این فرهنك و آشنا شدن مردم با بركات وقف است.

حجت الاسلام موسوی متقی در ادامه به طرح "مهر تحصیلی" اشاره كرد و گفت: با شروع سال تحصیلی جدید از محل موقوفات كودكان نیازمند، 55 تا 60 هزار بسته لوازم التحریر به صورت متمركز آماده و بین كودكان نیازمند توزیع شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: اعزام زائر به حرم امام علی ابن موسی رضا(ع) در ایام شهادت این بزرگوار جزو نیات بسیار مهم وقف كنندگان است. به همین دلیل طرحی با عنوان "زائران حرم رضوی" داریم كه آبان و آذر هر سال برگزار می‎شود و سعی كردیم هر سال تعداد زیادی از نیازمندان را در این طرح شركت دهیم. سال گذشته به منظور قدردانی از زحمات كادر بهداشت و درمان در دوران كرونا، از محل همین موقوفه كادر بهداشت و درمان میهمان "طرح زائران حرم رضوی" بودند.

مدیركل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان تاكید كرد: وقف كردن پول زیاد نمی‎‌خواهد بلكه قلبی وسیع و بخشنده می‌خواهد.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب