شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

وانت‌های دوره ‌گرد خرید ضایعات، عضو اتحادیه سمسارها نیستند+فایل صوتی

رئیس اتحادیه سمساران گفت: اتحادیه می‌تواند با همكاری شهرداری و نیروی انتظامی وانت های دوره گرد خرید ضایعات را ساماندهی كند؛ تا اگر فروشنده ای به دلیل داد و ستد با این افراد با مشكل مواجه شد اتحادیه بتواند پاسخگو باشد.

1401/08/18
|
13:28
|

به گزارش پایگاه اطلاع رساتنی رادیو تهران، داود عبداللهی فرد رئیس اتحادیه سمساران و امانت فروشان تهران در گفت و گو با "شهر آفتاب" رادیو تهران گفت: در شرایط فعلی بازار سمساری‌ها رونق ندارد؛ زیرا لوازم خانگی گران شده است و مردم سعی می‌كنند تا از لوازم منزل خود بیشترین استفاده را ببرند. در گذشته كه لوازم خانگی ارزان بود مردم سالی یكبار لوازم منزل خود را تبدیل به احسن می‌كردند ولی الان این اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: سمساری‌های از طرف فروشندگان دعوت می‌شوند و تشخیص قابل اعتماد بودن این افراد به عهده فروشندگان است و باید بدانند كه سمساری عضو اتحادیه است و پروانه كسب دارد یا خیر.
متاسفانه این روزها عده‌ای با یك شماره و پخش آگهی در سطح شهر اقدام به خرید كالاهای دست دوم مردم می‌كنند؛ این افراد به عقیده من جزو اتحادیه سمساران نیستند زیرا مغازه دارند و مردم به آنها مراجعه می كنند.

عبدالهی فرد با تاكید بر اینكه وانت های خرید ضایعات كه در سطح شهر تردد و با بلندگوهای خود برای مردم ایجاد مزاحمت می‌كنند زیرمجموعه اتحادیه سمساران نیستند؛ گفت: اتحادیه اعلام آمادگی می‌كند و می‌تواند با همكاری شهرداری و نیروی انتظامی این وانتی‌ها را ساماندهی كند، تا اگر روزی فروشنده ای به دلیل داد و ستد با این افراد با مشكل مواجه شد اتحادیه بتواند پاسخگو باشد.
ضمن اینكه فهرست سمساری‌های استان تهران در سامانه بانك اطلاعات مشاغل ثبت شده است و شهروندان می توانند از این طریق نزدیك ترین سمساری به محل زندگی خود را پیدا كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب