شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

شعار بسیج در حوزه اقتصادی؛ حمایت، هدایت و نظارت است+ فایل صوتی

رئیس سازمان بسیج اصناف با تاكید بر اینكه بسیج در بخش‌های اقتصادی تصدیگری نمی‌كند؛ گفت: شعار بسیج در حوزه اقتصادی حمایت، هدایت و نظارت است. بسیج موانع تولید را از پیش روی تولیدكنندگان بر می‌دارد.

1401/09/02
|
11:08
|

برنامه شهر آفتاب رادیو تهران به مناسبت هفته بسیج، امروز دوم آذرماه با غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج تجار، اصناف و بازاریان كشور گفت و گو كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ بسیج اصناف برای كمك رسانی به مناطق محروم اردوی جهادی تشكیل داده است
غلامرضا حسن‌پور برنامه‌های سازمان بسیج كشور در هفته بسیج را اینگونه اعلام كرد: شعار امسال هفته بسیج؛ "بسیج خدمتگزار ملت ایران" است و سازمان بسیج برنامه‌های متنوعی را برای این هفته پیش بینی كرده است.
یكی از اقدامات سازمان بسیج اصناف در هفته بسیج، برگزاری اردوی جهادی و تخصصی با مشاركت 600 گروه هست كه در سراسر كشور انجام خواهد شد و اعضای و مشاركت‌كنندگان به روستاها و مناطق محروم اعزام می‌شوند و تعمیرات لوازم خانگی و تأمین لوازم خانگی نیازمندان انجام خواهد شد در این كار جهادی حتی آرایشگر، شیشه‌بر و آهنگر هم مشاركت دارند.

بسیج اصناف از شركت های دانش بنیان حمایت می‌كند
حسن‌پور با بیان اینكه شركت‌های دانش‌بنیان اساس و موتور حركت و تجاری‌سازی اختراعات هستند، و بسیج حمایت‌های ویژه ای از این مجموعه ها دارد تصریح كرد: شركت‌های دانش بینان ایده‌های خود را به طرح و بعد محصول تبدیل می‌كنند ولی در پایان با مشكل بازاریابی مواجه می‌شوند به همین دلیل سازمان بسیج در حوزه بازاریابی از این مجموعه‌ها حمایت می‌كند؛ به عنوان مثال یكی از مجموعه هایی كه داروهای مكمل و غذاهای هوشمند تولید می‌كردند موفق به كسب مجوز نمی‌شدند كه بسیج ورود كرد و ضمن تایید محصولاتشان به فروش آنها در بازار نیز كمك كرد.

رئیس سازمان بسیج تجار، اصناف و بازاریان كشورگفت: در زمان كرونا دستگاه اكسیژن ساز خارجی100 میلیون تومان فروخته می‌شد؛ بسیج از شركت دانش بنیان حمایت كرد و آنها توانستند این دستگاه را به قیمت 15 میلیون تومان تولید كنند و هم اكنون صادرات نیز دارند.

شعار بسیج در حوزه اقتصادی؛ حمایت، هدایت و نظارت است
حسن‌پور تاكید كرد: بسیج در بخش های اقتصادی تصدیگری نمی‌كند؛ شعار ما در حوزه اقتصادی حمایت، هدایت و نظارت است. بسیج موانع تولید را از پیش روی تولیدكننده ها بر می‌دارد.

راه‌اندازی پویش «حبیب» به همت سازمان بسیج اصناف
رئیس سازمان بسیج اصناف از آغاز پویش "حبیب" در هفته بسیج خبر داد و گفت: یكی از كارهای دیگری كه در هفته بسیج در دستوركار سازمان بسیج اصناف قرار گرفته است، راه‌اندازی پویش "حبیب" است. هدف از راه‌اندازی پویش "حبیب"، شناسایی و تجلیل از كسبه امین در سراسر كشور است، كسبه‌ای كه از سوی مردم معرفی و شناسایی می‌شوند و به آنها رأی داده می‌شود.

در طرح "حبیب" 20 نفر از كسبه امین از سوی مردم انتخاب می‌شوند
حسن‌پور ادامه داد: این پویش تا دهه فجر ادامه پیدا می‌كند و در هر شهرستان 10 تا 20 نفر از كسبه امین از سوی مردم انتخاب می‌شوند و در سطح استان از آنها تجلیل به عمل می‌آید و در نهایت از میان منتخبان، 500 نفر از كسبه امین در سطح كشوری مورد تجلیل و تقدیر قرار خواهند گرفت. استان تهران 400 هزار واحد صنفی دارد بنابراین بیشترین تمركز این طرح در استان تهران است.

بسیجیان پیشكسوت و جوان مكمل هم هستند
وی حضور بسیجیان پیشكسوت در كنار بسیجیان جوان را به تیر و كمان تشبیه كرد و گفت: این دو مكمل هم هستند كمان بدون تیر و تیر بدون كمان كاری را پیش نمی‌برد با حضور این دو است كه اقدامات مهم در بسیج اجرایی می‌شود.

تعطیلی برخی مغازه‌ها در بازار تهران به دلیل ترس از آتش زدن اموال توسط اغتشاشگران بود
حسن پور یادآور شد: دشمن برای تعطیل شدن بازار تلاش‌های زیادی كرد ولی موفق به این كار نشد زیرا بازاریان كشور پشت انقلاب هستند. دشمن هفته گذشته فراخوان تعطیلی بازار را داده بود و تلاش به تعطیلی كل بازار داشت ولی تنها 6 درصد از بازار در كل كشور تعطیل شد و آن هم به دلیل ترس بازاریان از به آتش كشیده شدن اموالشان بود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب