شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

تداوم عرضه خودور در بورس كالا؛ رانت را از بین می‌برد+فایل صوتی

رئیس اداره نظارت بر بورس‌های كالایی گفت: مخالفت عده‌ای از نمایندگان مجلس و سازمان بازرسی كشور بر تداوم عرضه خودرو در بورس كالا اثر گذاشته است؛ ولی سازمان بورس همچنان مصمم است تا عرضه خودرو در بورس كالا تداوم داشته باشد.

1401/10/24
|
09:59
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علیرضا صادقی رئیس اداره نظارت بر بازار بورس‌های كالایی سازمان بورس در گفت و گو با «شهر آفتاب» درخصوص روند عرضه خودرو در بورس كالا اینگونه اظهار داشت: تاكنون 36 هزار انواع خودرو در بورس كالا عرضه شده است؛ عرضه این تعداد خودرو حدود 11 هزار میلیارد تومان رانت را از بین برده است؛ تداوم عرضه خودور در بورس كالا رانت این بازار را از بین می‌برد.

وی درباره مزیت‌های عرضه خودرو در بورس كالا یادآور شد:‌ تداوم عرضه خودرو در بورس كالا به بازگشت اعتماد مردم به بازار سرمایه كمك می‌كند و همچنین موجب تزریق نقدینگی به خودرو سازها می‌شود.

صادقی درخصوص مخالفت عده‌ای از نمایندگان مجلس و سازمان بازرسی كل كشور از عرضه خودرو در بورس كالا تصریح كرد: اظهارات شفاهی آنها بر تداوم عرضه خودرو در بورس كالا اثر گذاشته است؛ ولی سازمان بورس همچنان مصمم است تا عرضه خودرو در بورس كالا تداوم داشته باشد.

رئیس اداره نظارت بر بازار بورس‌های كالایی سازمان بورس تاكید كرد: قیمت خودور در بورس كالا بسیار ارزان تر و واقعی تر از بازار آزاد است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب