در ساحت حضور جمعه از ساعت 11:00 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

رادیو تهران

در ساحت حضور

امام جمعه لواسانات: مومنان به یاری آسیب‌دیدگان اقتصادی كرونا بشتابند+فایل صوتی

برنامه «در ساحت حضور» از رادیو تهران به گفتگو با ائمه جماعت و شخصیت های مهم كشوری اختصاص یافته است تا همچنان پرچم نماز جمعه و فرهنگ نماز جمعه برافراشته بماند.

1399/02/13
|
09:31
|

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های 12 اردیبهشت 99 كه به دلیل شیوع ویروس كرونا و لغو نماز عبادی - سیاسی جمعه به صورت زنده از برنامه "در ساحت حضور" رادیو تهران پخش شد، اظهار داشت: تقوا باید در تمام مراحل زندگی و روابط اجتماعی، مسائل سیاسی، مقابله با مشكلات مردم آمیخته شود.
وی ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی كادر درمان و نیروهای داوطلب در مقابله با كرونا خاطر نشان كرد: متاسفانه این ویروس منحوس در سطح كشور ما و جهان جولان می دهد و علاوه بر بیماری و مرگ و میر، برای برخی از هموطنان ما مشكلات اقتصادی را نیز همراه داشته و با تنگی معیشت مواجه كرده كه تحمل آن بسیار سخت است.
خطیب جمعه لواسانات اذعان داشت: در این شرایط باید همه ما به عنوان مومن و روزه دار، هر میزان كه در توان داریم، به یاری مردم بشتابیم زیرا بخشی از رستگاری به پرداخت صدقه و انفاق باز می گردد.
لواسانی با تاكید بر ارزش و لذت معنوی انفاق تصریح كرد: یكی از درس های ماه رمضان سخت گیری به خود و انفاق به دیگران است؛ ما گرسنگی و تشنگی می كشیم تا با سختی های دردمندان آشنا شویم، درك كنیم و در نهایت به آنها كمك كنیم.
وی توصیه كرد: بیایید مومنانه، فقط برای رضای خدا كمك كنیم كه آنگاه بركت دنیوی و اخروی آن نصیبمان می شود و از گرسنگی و تشنگی قیامت محفوظ می مانیم.
امام جمعه لواسانات با اشاره به اهمیت بسط عدالت در جامعه نیز بیان داشت: لواسان پرچم عدالت را برافراشت و ثابت كرد مجدانه پیگیر مبارزه با فساد است.
وی یادآور شد: یكی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی برقراری عدالت در ایران و جهان است. لذا شاهد موفقیت آن در مبارزه با فساد اكبر یعنی آمریكا و فسادهای داخلی هستیم.

خطیب جمعه لواسانات خطاب به مومنان اظهار داشت: فراموش نكنید كه اگر بخواهیم اهداف انقلاب اسلامی تحقق پیدا كند، به جامعه و تمدن اسلامی دست یابیم و زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) شویم باید عدالت را در كشور بسط دهیم و مانع بروز فساد شویم.
وی تاكید كرد: با توجه به اینكه یكی از اصلی ترین دلایل ظهور حضرت حجت(عج) بسط عدالت و مبارزه با ظلم و فساد است، موظفیم این مهم را جدی بگیریم.
لواسانی با بیان اینكه برقراری عدالت دارای چهار ركن اساسی است، تشریح كرد: گروه اول افرادی مانند ائمه جمعه، روحانیون، نخبگان علمی و سیاسی، خبرنگاران و فعالان فضای مجازی هستند كه علم عدالت و مبارزه با فساد را بلند كرده و دعوت به خیر می كنند.
امام جمعه لواسانات افزود: دیگر اركان این امر شامل قوه قضائیه می شود كه جدی وارد عمل شده، مجلس شورای اسلامی كه امید است مجلس آینده با وضع قوانین شفاف و دقیق منافذ فساد را ببندد و در نهایت دولت كه باید با كارگزاران پاكدست نظارت شدید داشته باشد تا شاهد برچیده شدن بستر فساد در جامعه شویم.
وی همچنین با اشاره به ماه پربركت رمضان اظهار داشت: حال كه خداوند وعده داده است در رمضان شیاطین را به زنجیر می كشد ما نیز باید از چشم، قلب، زبان و دست خود مراقبت كنیم تا از فضائل این ماه محروم نشویم.
خطیب جمعه لواسانات تاكید كرد: باید نفس خود را در ماه رمضان بشكنیم تا به حقیت خداوند برسیم؛ گناه و نفسانیت را ترك كنیم و مراقب باشیم حب دنیا در قلب ما نفوذ نكند.

شایان ذكر است، لواسانات به مركزیت شهر لواسان یكی از بخش های شهرستان شمیرانات در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
با تصمیم ستاد ملی مبارزه با كرونا، نماز جمعه از نهم اسفند پارسال تاكنون در استان تهران برگزار نشده است.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در ساحت حضور