در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

مهمترین دلایل سفر نخست وزیر پاكستان به تهران

كیومرث یزدان پناه، كارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مهمترین دلایل سفر عمران خان، نخست وزیر پاكستان به تهران گفت: دولت پاكستان سعی دارد روابط دو كشور را نسبت به گذشته عمیق تر بازسازی كند و باعث ارتقاء روابط دو كشور شود.

1398/08/01
|
10:37
|

كیومرث یزدان پناه، كارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با رادیو تهران برنامه در این هفته گفت: عمران خان در دو سفری كه به فاصله كمتر از ٦ماه به ایران داشته تلاش كرد رویكردی سازنده را در روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران در پیش بگیرد و سعی دارد روابط دو كشور را نسبت به گذشته عمیق تر بازسازی كند و باعث ارتقاء روابط دو كشور شود.
وی افزود: ایران و پاكستان اشتراك های طولانی مدت در موارد متفاوتی مثل زبان، فرهنگ، تاریخ و بیش از ٩٠٠ كیلومتر مرز مشترك باهم دارند و یكی از دغدغه های هر دو كشور همین مرزهاست، قطعا یكی از دغدغه های هر كشور تبدیل مرزها از حالت امنیتی به اقتصادی است.
جمهوری اسلامی تمایل بسیاری برای حل این مسئله دارد، چرا كه به واسطه ی ناامنی مرزهای شرقی،خسارت های مالی و جانی زیادی به كشور وارد می شود.
به گفته این كارشناس مسائل سیاسی؛ پاكستان درصدد ایفای نقش واسطه بین ریاض و تهران است تا به كدورت ها در منطقه پایان دهد.
خیلی ها معتقدند كه پاكستان در حدی نیست كه بتواند مسائل این چنینی را پیش ببرد ولی نباید فراموش كرد كه پاكستان دومین كشور پر جمعیت اسلامی و یك كشور با توانایی هسته ای است و می تواند یك همسایه ایمن و مطمئن برای ایران باشد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته