در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

مطالبات مردم عراق، مطالبات به حقی است

رضا صدرالحسینی، كارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه «در این هفته» رادیو تهران درباره آخرین تحولات عراق توضیحاتی را ارائه كرد.

1398/08/21
|
13:38
|

صدرالحسینی با بیان این كه مطالبات مردم عراق، مطالبات به حقی است، گفت: سرمنشاء بخش قابل توجهی از مشكلات فعلی مردم در حقیقت آمریكایی هستند. مطالبات مردم عراق، مطالبات به حقی است.
وی افزود: بعد از سرنگونی صدام، آمریكایی ها با عقد قراردادهای طولانی مدت، انحصار بسیاری از موضوعات ازجمله برق كه یكی از اصلی ترین مطالبات مردم بود را به دست گرفتند.
به گفته این كارشناس مسائل غرب آسیا؛ عراقی ها قراردادهای بسیار سنگینی را با آمریكایی ها در حوزه انرژی بستند كه در حقیقت شركت های آمریكایی در عراق در برابر شركت های دیگر در نقاط دیگر، از این عدم آگاهی مردم عراق استفاده می كنند.
صدرالحسینی با اشاره به دیگر مشكلات مردم عراق افزود: یكی دیگر از موضوعاتی كه مردم عراق با آن سر ستیز دارند، حضور و نفوذ آمریكایی ها در حوزه بانكی و تجاری عراقی هاست.
وی عدم گردش مسائل اقتصادی، نبود شعبات بانك در مراكز استان ها و شهرستان ها و راكد بودن مسائل تجاری را از دیگر مشكلات مردم عراق برشمارد.
صدرالحسینی در پاسخ به پرسش واكنش دولت عراق در خصوص جسارت و توهینی كه به كنسولگری ایران در كربلا شده بود، گفت: دولت عراق عذرخواهی رسمی كرده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
در این هفته