در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

ضعف در نظام توزیع فرصتی برای سودجویان

امیرحسین قاضی زاده هاشمی گفت:ما فقر قوانین نداریم اما سیستم توزیعمان یك سیستم معیوب است كه فرصت را برای سودجویان فراهم می كند.

1399/02/19
|
16:10
|

دكتر امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هئیت رئیسه مجلس و عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، درباره كرونا و سودجویی برخی افراد و عزم ملی درباره جلوگیری از شیوع كرونا، در برنامه «در این هفته» رادیو تهران گفت: بار اولی نیست كه با درگیری كشور با یك بحران، شاهد سودجویی یك سری افراد هستیم كه متاسفانه به علت ضعف در نظام توزیع فرصت برای سودجویان فراهم می شود.كارخانه زحمت تولید را برعهده دارد ولی متاسفانه سود اصلی را دلال می برد، بنابراین بعد از مدتی كارخانه هم جزیی از این پروسه می شود.

وی تاكید كرد: ضروری است زنجیره تامین شفاف و قابل رصد داشته باشیم، همه سعی در همكاری با ستاد كرونا را دارند اما دو ایراد اساسی به این مسئله وارد است؛ نیاز است كه كل دولت پای این مسئله باشد، حتی روزی دوبار، در كل دولت باید برای این مسئله قرارگاه شود. مسئله دیگر در خانه ماندن مردم است كه نیاز به همكاری همگان و جدیت و قاطعیت دولت دارد كه متاسفانه عدم قاطعیت دولت را شاهد هستیم.

علاوه بر این؛ نیاز به مداخله پلیس هم احساس می شود، همانند ایتالیا كه برای خروج افراد 200 دلار جریمه در نظر گرفته است.

ما فقر قوانین نداریم، سیستم توزیع یك سیستم معیوب است
محمد كاظمی، نایب رئیس كمیسون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درباره كرونا و سودجویی برخی افراد و عزم ملی در جلوگیری از شیوع كرونا تصریح كرد: متاسفانه نهایت بی انصافی و عملی دور از انسانیت است كه افراد سودجو اقلام بهداشتی را به قصد ثروت اندوزی احتكار می كنند. به حق بود با توجه به اینكه دولت و وزارت بهداشت پیش بینی می كردند كه وارد این بحران خواهیم شد؛ اقلام مورد نیاز را تدارك می دیدند و از صادرات این اقلام جلوگیری می شد و تدابیر بیشتری می اندیشیدند كه متاسفانه قصور و كوتاهی در این بین وجود دارد.

خوشبختانه دستگاه قضا و تعزیرات حكومتی به موقع وارد عمل شدند و با احتكار كنندگان و كم فروشان به شدت برخورد می كنند. خوشبختانه ما فقر قوانین نداریم و این قوانین دست همكاران را برای مجازات باز گذاشته است.
وی افزود: سیستم توزیع یك سیستم معیوب است، دولت باید سیستم كارآمدی را راه اندازی كند تا مردم به دستورات عمل كنند.

حمایت اقتصادی از قشرهای آسیب پذیر تهران
محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به حمایت از اقتصاد قشرهای آسیب پذیر تهران اذعان داشت: این اتفاق و بحران یك مشكل جهانی است، دولت تصمیماتی در خصوص پرداخت اقساط گرفته است، اقساط برای مدت سه ماه تعویق انداخته شدند و فرصت تنفس داده شده است. در رابطه با بحث مالیاتی دولت در حال بررسی است كه چه افرادی مشمول بخشودگی خواهند شد و بحث های تولیدی را شناسایی كنند.
وی افزود: بخشی از ظرفیت تولیدی ها هدایت شده به سمت مواد ضدعفونی كننده، شوینده ها و ماسك و... كه حدود 50 واحد تولیدی را مشغول كرده اند اختصاص داده شده، علاوه بر این كه به اشتغال كمك شده نیاز مردم هم مرتفع می شود. شایعات مربوط به پمپ بنزین ها تكذیب می شود و تا 6ماه سهمیه كارت های سوخت ذخیره خواهند شد.

گروه سیاسی رادیو تهران برنامه در این هفته را پنج شنبه ها ساعت 15 به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین، اجرای حسین بهزادی فر و پژمان كریمی تقدیم مخاطبان می كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته