در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

عرضه گسترده مرغ و تعدیل قیمت آن در روزهای آینده

برنامه "در این هفته" پنجشنبه 19 تیرماه با موضوع بیان و بررسی علل گرانی مرغ از رادیو تهران پخش شد.

1399/04/22
|
14:10
|

دكتر والی زاده رئیس روابط عمومی جهاد كشاورزی در گفتگو با برنامه در این هفته درباره ی علت گرانی مرغ طی روزهای اخیر گفت: عرضه و تقاضا در بازارمنظق خاص خود را دارد. طی ماه های گذشته به علت كاهش مصرف كاهش صادرات و ورود كمتر نهاده های دامی و همچنین افزایش قیمت جهانی شاهد افزایش قیمت تمام شده مرغ بودیم.
وی افزود: برای ایجاد قیمت مطلوب كه هم مصرف كننده راضی باشد و هم تولید كننده راه حل مناسب این است كه قیمت نهاده های دامی با قیمت مناسب تری برای تولید كننده و مرغدار در نظر گرفته شود. البته با تامین ارز از طرف بانك مركزی مشكل كمبود نهاده ها تاحدودی حل شده است.
والی زاده در ادامه اظهار داشت: باید توجه داشت كه قیمت نهاده ها و تخم مرغ و مرغ و داروها و واكسن ها یك چرخه هستند و طبیعا بر روی برآیند هم تاثیر می گذارد و قیمت نهایی را تعیین می كند؛ البته ازموضوع روانی و رسانه ای نیز نباید غافل شد كما اینكه ذخایر بسیاری از مرغ را دارا هستیم كه با عرضه ی گسترده آن در روزهای آینده بازار تعدیل خواهد شد.

محمد یوسف خانی رئیس هیئت مدیره ی اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی و ماكیان دیگر مهمان این برنامه پیرو اظهارات دكتر والی زاده درباره ی علت گرانی مرغ طی هفته های اخیر گفت: گران شدن مرغ دلایل بساری دارد كه مهمترین آنها jتأمین نهاده های دامی است كه با تامین ارز مشكل تا حدودی حل شده است. قیمت واكسن و دارو كه اغلب این اقلام وارداتی هستند با توجه به تحریم ها از دیگر دلایل افزایش قیمت مرغ هستند و در آخر واحدهای عرضه و صنفی هستند كه باید با بازرسی های مداوم از گرانفروشی برخی از آنها جلوگیری شود.
وی در ادامه اظهار داشت؛ حدود دو هفته است كه ستاد تنظیم بازار ،قیمت مرغ زنده را ١٠ هزار تومان مصوب كرده است كه این برای تولید كننده راضی كننده نیست. قیمت ها باید از مبدأ كنترل شوند تا در مرحله فروش با قیمت مناسب عرضه گردند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته