در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

ابوالفضل عمویی: اكثریت مجلس لبنان با "محور مقاومت" همراه است

ابوالفضل عمویی سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تحولات لبنان ، و دخالت فرانسه و عربستان در مدیریت این كشور با برنامه "در این هفته" رادیو تهران گفتگو كرد.

1399/07/12
|
12:52
|

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه " در این هفته" رادیو تهران گفت: قبل از اشاره به تحولات فعلی لبنان و جایگاه حزب الله باید بیش از هرچیز به این موضوع توجه داشت كه جایگاه مقاوت امروز در بین افكار عمومی لبنان و فراتر از ان افكار حقوقی منطقه جایگاه تثبیت شده و مشخص است.

عمویی تاكید كرد: این جایگاه نه فقط به واسطه ی محبوبیت و نظرسنجی ها بلكه در ساختار قانونی دولت لبنان به واسطه ی حضور یك فراكسیون در مجلس لبنان این جایگاه تثبیت شده است.اكثریت مجموعه ی فعلی مجلس لبنان با جریان مقاومت همراهی دارند و این نكته ی قابل توجه است.
وی افزود: برخی كشورها مخالف نقش آفرینی حزب الله در روند سیاسی لبنان هستند. اما با توجه به جایگاه اجتماعی و همین طور سیاسی مقاومت كسی نمی‌تواند انتظار داشته باشد كه جریان حزب الله از روند تحولات سیاسی لبنان حذف شود.

نماینده مجلس یازدهم با اشاره به نقش مهم حزب الله در آینده سیاسی لبنان گفت: در این چهارچوب كشور های مختلفی سعی می‌كنند كه نظر جریان مقاومت را جلب كنند، به خواسته های آنها توجه كنند . این مورد را در سفر قبلی ماكرون، نخست وزیر فرانسه هم دیدیم كه ایشان ضمن نشست با فراكسیون های مختلف ، به فراكسیون حامی مقاومت در مجلس لبنان توجه بیشتری كرد و اكنون با اینكه طبق شرایط پیمان طائف، نخست وزیر باید از اهل سنت باشد اما حتما نظر و دیدگاه جریان مقاومت لحاظ می‌شود و البته این به این معنا نیست كه مقاومت بنای بر تمامیت خواهی دارد بلكه مقاومت هم یك سری اصول و چارچوب از جمله حفظ استقلال و مبارزه با رژیم صهیونیستی در لبنان را دارد.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: با توجه این شرایط متوجه می‌شویم كه مقاومت از انعطاف بسیار خوبی در مواجهه با شرایط سیاسی كه لبنان هر چندوقت یكبار با آن مواجه می‌شود، برخوردار است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته