از ساعت به مدت

رادیو تهران

كليپ تصويري كلي

گزارش رادیو تهران از مراسم تشیع و خاكسپاری شهید مدافع حرم حسن اكبری

در این برنامه بیننده‌ی گزارش فضای مجازی رادیو تهران از مراسم با شكوه تشییع و خاكسپاری شهید مدافع حرم حسن اكبری در جوار آستان مقدس امامزادگان جعفر(ع) و حمیده خاتون و گلزار شهدای باغ فیض باشید.

شهید «حسن اكبری» 24 خرداد 1349 در جنوب شهر تهران، در محله هاشمی فعلی و در خانواده‌ای مذهبی و پرجمعیت چشم به جهان گشود.
حسن اكبری طی حضور چندباره در جبهه، به درجه رفیع جانبازی نائل آمد و جانباز 55 درصد شد و برادر دیگرش نیز جانباز 25 درصد دفاع‌مقدس شد.
در خلال جنگ‌ تحمیلی، حسن اكبری در سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی استخدام شد او دوره‌های تكاوری، چتربازی، جنگ‌های چریكی، اسلحه‌شناسی و خنثی‌سازی بمب و انواع مین‌ها را آموخت سپس در دانشگاه امام حسین (ع) با درجه استادی به تدریس دانشجویان در رشته دافوس مشغول گردید.
عربده‌كشی نیروهای تكفیری در سوریه و تجاوز آنان به حریم آل‌الله باعث شد تا حسن نزد مادرش برود و از او كسب اجازه نمود تا جهت خنثی‌سازی بمب‌های به‌جامانده از داعش و پاكسازی شهرهای آزادشده سوریه به آن كشور اعزام شود با اینكه مادرش مخالفت می‌نمود اما حسن سرانجام مادرش را راضی كرد و در شهریور سال 1395 عازم سوریه شد.
دو ماه از اعزامش به سوریه نگذشته بود كه در اصابت تركش به پایش، مجروح شد و حدود 10 روز در بیمارستان حلب سوریه بستری شد پس از بازگشت به تهران، در بیمارستان خاتم‌الانبیاء نیز یك‌هفته بستری شد. پس از چند هفته كاملا بهبود یافت و به دانشگاه و محل‌كار برگشت اما هرروز غم‌ِ جاماندن از قافله شهدا برای او سخت و سخت‌تر می‌شد.
‌‌‌‌‌ارتش سوریه با همكاری سپاه و نیروهای ‌ایرانی درصدد آزادسازی بزرگترین و مهمترین شهر سوریه پس از دمشق یعنی حلب بود و سرانجام بامداد 20 آذر 1395 حاج حسن اكبری همراه چندتن از نیروهای سپاه كه درحال پاكسازی منطقه‌ تدمر در حومه شهر حلب بودند، مورد اصابت چندین گلوله توپ داعش قرار گرفت و به شهادت رسید.

پیكر شهید حسن اكبری 16 آذر 1402 در گلزار شهدای باغ فیض در جوار امامزادگان جعفر(ع) و حمیده خاتون آرام گرفت.رادیو تهران را در بعضی از كشورها می توان توسط گیرنده های دیجیتال و ماهواره ای بر روی ستلایت و فركانسهای زیر دریافت كرد:
ماهواره BADR / فركانس: 11880 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 27500
ماهواره INTELSAT902 / فركانس: 11555 مگاهرتز / پلاریزاسیون: عمودی / نرخ سمبل: 30000
ماهواره Eutelsat HOTBIRD 13B / فركانس: 12437 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 29900

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است

1402/09/18
|
10:13
دسترسی سریع
كلیپ تصویری كلی