شش نقطه پنجشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25 دقیقه

مخالفت پلیس راهور با اختصاص پلاك ویژه تردد به نابینایان

شنونده گفت و گوی این برنامه با دكتر محسن ایروانی سرپرست دفتر توانمند سازی معلولان سازمان بهزیستی كشور درباره خدمات بسته تردد معلولان باشید.

دكتر ایروانی: برای ایجاد دسترسی افراد دارای معلولیت و ایجاد مشاركت اجتماعی، خدمات بسته تردد دفتر توانمند سازی معلولان در نظر گرفته شده است كه اجزای مختلفی دارد از جمله هزینه تردد، پلاك ویژه و مجوز طرح ترافیك كه این خدمات به فراخور نوع معلولیت و شرایط متناسب با شغل و تحصیل و شرایط اجتماعی هر فرد مددكار پیشنهاد می دهد كه این فرد مشمول كدام خدمات قرار گیرد.
بر اساس قوانین بین المللی پلاك ویژه معلولان آرم ویلچر دارد كه پلیس و مردم متوجه معلولیت این فرد بشوند.
در كشور ما از این پلاك برای ورود به محدوده طرح ترافیك هم استفاده می‌شود با هماهنگی كه با شهرداری صورت گرفته است برای افراد دیگر كه معلولیت دارند از جمله نابینایان 240 روز در سال قادر هستیم مجوز طرح ترافیك رایگان قرار دهیم یا هزینه ایاب و ذهاب را پرداخت كنیم.
در مورد پلاك ویژه برای نابینایان پلیس راهور ناجا موافقت نمی كند به جز افرادی كه راننده هستند و خودرو به نامشان است فرد دیگری پلاك دریافت كند.
نابینایان به دنبال پلاك ویژه نباشند و می‌توانند از خدمات دیگر بسته تردد استفاده كنند و...


كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/03/07
|
13:48
دسترسی سریع
شش نقطه