شش نقطه یكشنبه، سه شنبه، پنج‌شنبه از ساعت 16:30 به مدت 20 دقیقه

فعالیت خوابگاه‌های دانش آموزان استثنایی همزمان با آغاز سال تحصیلی

شنونده گفت و گوی برنامه «شش نقطه» 31 شهریور با اسماعیل برقی معاونت برنامه ریزی، آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور درباره بازگشایی مدارس و اقدامات این سازمان درباره دانش آموزان استثنایی باشید.

برقی گفت: كمتر از 8 هزار دانش آموز با آسیب بینایی كم بینا و نابینا داریم كه از لحاظ جایگاه آموزشی تعدادی از آنها در مدارس استثنایی مستقر هستند و تعدادی به صورت آموزش تلفیقی/ فراگیر آموزش می بینند.
در مجموع 23 مدرسه خاص نابینایان در 13 استان داریم و 9 مدرسه شبانه روزی در 5 استان داریم كه تعدادی از دانش آموزان در مدارس شبانه روزی هستند كه این دانش آموزان در مدارس جای‌دهی می‌شود.
بخش خوابگاه به ستاد مبارزه به كرونا ابلاغ شده است تمام استانداردها تعریف شده است و حضور دانش آموزان در خوابگاه ها انجام می‌شود و وسایل بهداشتی مانند ماسك و ضد عفونی كننده توزیع می‌شود.
حدود 2578 دانش ـموز نابینا داریم كه از كتاب‌های بریل استفاده می‌كنند و در حال حاضر 27 هزار جلد عنوان كتاب ارسال شده است كه تقریباً 97% از كتاب های دانش آموزان ارسال شده است و فقط دو مقطع هفتم و نهم مانده كه همكاران تلاش می كنند كه این كتاب ها نیز به موقع به دست دانش آموزان برسد.
40 عنوان كتاب صوتی هم آماده شده و در اختیار استان ها قرار گرفته است و...


برنامه شش نقطه كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است كه روز های جمعه از ساعت 21:00 الی 22:00 از رادیو تهران پخش می شود.

رادیو تهران را روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز بشنوید.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/07/04
|
10:10
دسترسی سریع
شش نقطه