بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

قبل از سرمایه‌گذاری در بورس قدرت ریسك خود را بسنجید

شنونده گفتگوی برنامه «بازار تهران» با مهران عزیزی كارشناس بازار سرمایه درباره الفبای سرمایه گذاری در بازار سرمایه و قدرت ریسك‌پذیری افراد باشید.

عزیزی گفت: فرد سرمایه‌گذار قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف طلا، بورس، مسكن و ... باید ریسك پذیری خودش را مشخص كند یعنی به یك شناختی از خودش برسد.
اگر این موضوع را نداند احتمال خطا بالا می‌رود شرایط سنی، تجرد و .. از عوامل تأثیر گذار در كاهش و افزایش ریسك‌پذیری فرد است.
در فضای مجازی هم آزمون‌های ریسك‌سنجی بصورت كمی و كیفی وجود دارد كه می‌توان بهره برد.
موضوع بعدی افق زمانی سرمایه‌گذاری است قبل از سرمایه‌گذاری باید مدت زمان سرمایه‌گذاری مشخص كنیم بازه زمانی (سه ماهه، شش ماهه، یك ساله و بیشتر ) طبیعتاً هر چه بازه زمانی كمتر باشد باید ریسك را پایین‌تر بیاوریم برای مثال فردی كه سه ماهه دیگر پول خود را نیاز دارد شاید لازم باشد وارد بازار سرمایه نشود و در بازار درآمد ثابت فعالیت كند و...


برنامه «بازار تهران» كاری از گروه دانش و اقتصاد است و شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 الی 11:30 از رادیو تهران پخش می‌شود.

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1403/01/29
|
14:37
دسترسی سریع
بازار تهران