صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:05 به مدت 35 دقیقه

در برنامه بازار تهران شنونده گفتگوی محمد حسین امیدی با بیژن نوروز مقدم رئیس اتحادیه نان سنتی درباره افزایش قیمت نان باشید.

نوروز مقدم گفت: نانوایان نیز مانند مشاغل دیگر هزینه های زندگی خود را دارند قیمت آرد گران نشده ولی سایر هزینه ها مانند آب و برق و دستمزد کارگر و... افزایش داشته از مسئولین درخواست افزایش قیمت نان را داشتیم اما هنوز به نتیجه نرسیدیم.
افزایش قیمت نان تا زمانی که اعلام نکردیم تخلف است مردم تخلفات را به شماره 77503313 اطلاع دهند و...

متن این گفتگو را در ذیل بخوانید:
رییس اتحادیه‌ی نان سنتی گفت: تجزیه و تحلیل های جدیدی را در رابطه با دلایل افزایش قیمت نان سنتی تهیه کرده‌ایم و امیدواریم همانطور که سازمان صمت سال گذشته با هزینه‌های اعلام شده موافقت کرد، دلایل امسال این اتحادیه نیز در رابطه با لزوم افزایش قیمت نان را مورد توجه قرار دهد.

بیژن نوروز مقدم در گفتگوی تلفنی با امیرحسین امیدی، مجری و کارشناس اقتصادی بازار رادیو تهران، 24 تیر افزود: هنوز افزایش قیمتی برای نان صورت نگرفته است. این اتحادیه از اردیبهشت ماه درخواست افزایش قیمت نان را از سوی نانوایی‌‌ها دریافت و دلایل لزوم این افزایش قیمت را برای متولیان این صنف در دولت ارسال کرده است تا افزایش قیمت نان به زودی اجرایی شود.
وی اظهار داشت: سال گذشته، دولت جلسات متعددی را برگزار کرده و با پیگیری‌هایی که اتحادیه‌ی نان سنتی انجام داد قرار شد نرخ نانوایی‌ها اعلام شود. این نرخ باید به صورت توافقی مشخص می‌شد.

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: در بند پایانی ابلاغیه‌ی دولت در مورد نرخ نان، نوشته شده بود این نرخ تا زمانی که گندم و هزینه‌های تولید افزایش نیافته است ثابت خواهد بود. با افزایش هزینه‌ها از ابتدای سال جاری و بالارفتن دستمزد کارگران، مدیر نانوایی به اتحادیه مراجعه کرده و درخواست افزایش قیمت نان را داشتند.
وی با اشاره به این‌که در روزهایی که همه قرار بود در خانه بمانند نانواها همچنان فعالیت می‌کردند گفت: ما از نانواها خواستیم در دوران کرونا و ماه مبارک رمضان اصراری بر افزایش قیمت نداشته باشند اما امیدواریم این افزایش قیمت به‌زودی در حوزه ی‌ نان سنتی انجام شود.

نوروز مقدم در پاسخ به قیمت پیشنهاد شده‌ی نان از سوی این اتحادیه به وزارت صمت گفت: قیمت مدنظر ما فعلا بدون توافق سازمان صمت صحیح نیست و ان شاء الله بزودی پس از انجام مراحل مربوطه، قیمت‌ها اعلام شود.
وی تاکید کرد: مردم اگر پیش از ابلاغ دولت موارد گرانفروشی در نانوایی ها را دیدند می‌توانند با شماره‌ی 77503313 با ما تماس گرفته و کارشناسان ما پاسخگوی مردم خواهند بود. با این وجود از مسئولان انتظار داریم این افزایش قیمت را سریعتر اجرایی کنند تا تخلفاتی از سوی اصناف نانوا انجام نگیرد.


کاری از گروه برنامه ریزی و مدیریت شهری رادیو تهران

ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این