هفته دفاع مقدس روی موج رادیوی پایتخت بمانید

شبكه رادیویی تهران، رادیوی پایتخت همچون سالهای گذشته به مناسبت گرامیداشت نام و خاطرات شهدا در طول هفته دفاع مقدس با ویژه برنامه های متنوع از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز روی آنتن می‌رود.

1401/06/29
|
11:22
|

.
به گزارش روابط عمومی رادیو تهران، برنامه« شهر آفتاب» در طول هفته دفاع مقدس در گفت وگو با فرماندهان، خانواده های محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان بر جایگاه ایثار و شهادت طلبی تاكید دارد. این برنامه را در طول هفته ساعت 6 تا 8:300 از رادیو تهران بشنوید.

داستان بلند «مادر» اثر شادروان محمود گلابدره‌ای در پنج قسمت 20 دقیقه‌ای به مناسبت هفته دفاع مقدس در برنامه «كتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می‌شود. ماجرای این داستان درباره مادری به نام زینب السادات است. این مادر داغدیده، بر سرِ مزار فرزند شهیدش در بهشت زهرا(س) چادر زده و خیالِ دور شدن از فرزند را ندارد و... با ما از ساعت 22:30 روی موج پایتخت همراه شوید.

برنامه گفتاورد چهارشنبه سی شهریور و شنبه دوم مهرماه به دستاوردهای اجتماعی جنگ و علت طولانی شدن جنگ هشت سال دفاع مقدس می پردازد و زندگی شهید علی هاشمی از چهره های درخشان جنگ و نقشی كه این شهید بزرگوار در خروج جنگ از بن بست، بعد از آزادسازی خرمشهر داشته در این ویژه برنامه مروز می شود. با ما از ساعت 13:30 همراه شوید. سردار عبدالفتاح اهوازیان از راویان جنگ هشت سال دفاع مقدس و كارشناس جبهه مقاومت به همراه كارشناس مجری برنامه دكتر امیر دبیری مهر شما خوبان را همراهی می كنند.

برنامه «تهران میدان شهدا» از دیگر برنامه های شبكه رادیویی تهران است ، مستندی از سیره زندگی فرماندهان و سرداران هشت سال جنگ تحمیلی كه در هفته دفاع مقدس تقدیم فرهیختگان رادیو تهران می شود.

«سینمای خانوادگی» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس از ساعت 16 با پوشش جشنواره فیلم دفاع مقدس تقدیم حضور مخاطبان می شود.
یكی دیگر از ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس شبكه رادیویی تهران برنامه"مهربانو"، برنامه ای كه به زنان موفق در حوزه دفاع مقدس اختصاص یافته است و از ساعت 21 روی موج رادیو تهران می رود.
معرفی نام آوران هشت سال دفاع مقدس را پنجشنبه ساعت 17 از برنامه «فرحزاد»خواهید شنید.

برنامه «سعادت آباد» كه از شنبه تا چهارشنبه تقدیم حضور مخاطبان می شود، در طول هفته به حفظ ارزش های دفاع مقدس و انتقال آن به اقشار مختلف می پردازد. مخاطبان می توانند این برنامه را از ساعت 12 دنبال كنند.

از دیگر برنامه های رادیو تهران كه به همین مناسبت تدارك دیده است؛ می توان به برنامه «تهران من» اشاره كرد. این برنامه ضمن تاكید بر سبك زندگی شهدا و خانواده های معزز آنها در طول هفته دفاع مقدس با موضوع زنان در دوران دفاع مقدس، مستندهای ویژه تدارك دیده است. این برنامه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 تا 19 تقدیم مخاطبان می شود.

برنامه «تهران ما سلامت» كه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 در گفت وگو با مسئولین وزارت بهداشت، متخصصان و پزشكان پخش می شود، در این هفته به سراغ پزشكان و پرستاران ایثارگر دفاع مقدس می رود.

معرفی دستاوردهای حوزه صنعت و گزارش از نخبگان بسیجی در حوزه علم از برنامه «علم بهتر است» پخش می شود. این برنامه را شنبه تا سه شنبه ساعت 21روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز دنبال كنید.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.

دسترسی سریع