پیكر پاك شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع)؛ روبروی صحن حرم به خاك سپرده خواهد شد+فایل صوتی

خبرنگار مركز فارس با اعلام این خبر كه مراسم تشییع پیكر پاك شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع)؛روز شنبه 7 آبان برگزار می شود گفت: پیكر پاك شهدای این حادثه تروریستی؛ روبروی صحن حرم به خاك سپرده خواهد شد.

1401/08/05
|
12:51
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ زارع گزارشگر مركز فارس مستقر در حرم شاهچراغ (ع) درباره حادثه تروریستی روز 4 آبان ماه گفت: ساعت 17:45 دقیقه روز گذشته مقارن با اذان مغرب فرد تروریست تكفیری مجهول الهویه با سلاح كلاشنیكف در هنگام ادای فریضه نماز جماعت از باب الرضای حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ(ع) وارد صحن شده و در ابتدا یكی از خادمان حرم كه خادم حرم امام رضا (ع) هم بوده را به شهادت می‌رساند و به سمت شبستان امام خمینی(ره) حركت كرده و به سمت مردم شلیك می‌كند.

زارع افزود: در این هنگام یكی از خادمان كه در شبستان امام خمینی(ره) بوده به سرعت درب را می‌بندد و تروریست به طرف حرم مطهر حركت كرده و به سمت مردم شلیك می كند.. اگر خادم حرم درب را نبسته بود قطعا آمار شهدا بیش از این بود.

زارع گزارشگر مركز فارس با بیان اینكه تروریست مجهول الهویه است و بحرینی نیست گفت: فرد تروریست در پی سرعت عمل پلیس مجروح شده و تحت درمان است.
وی متذكر شد: آقای بحرینی معاون استاندار فارس هستند كه خبر حادثه تروریستی را اعلام كردند و رسانه ها به اشتباه فرد تروریست تكفیری را بحرینی اعلام كرده اند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

وی درباره آمار شهدا و مجروحان گفت: بر اثر تیراندازی تروریست تكفیری 15 نفر شهید و 19 نفر مجروح شدند كه در بین آنها یك كودك و 2 خانم وجود دارند. متاسفانه 2 نفر دیگر از مجروحان به دلیل وخامت حال به شهادت رسیدند. البته آمار اولیه حكایت از 13 شهید داشت كه 2 مجروح در راه بیمارستان به شهادت می رسند و یك خادم هم در بین مجروحان هستند.
گزارشگر مستقر در شیراز با بیان اینكه حرم مطهر همان دیشب توسط خادمان حرم پاكسازی شد گفت: نماز جماعت صبح امروز 5 آبان ماه در حرم برگزار شد.

گزارشگر مستقر در شیراز متذكر شد: از 5 آبان تا 3 روز در استان فارس عزای عمومی اعلام شده است.
وی افزود: مراسم تشییع پیكر پاك این شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع)؛روز شنبه 7 آبان با حضور هموطنان برگزار شده و شهدا روبروی صحن حرم به خاك سپرده خواهند شد.

برنامه « شهرآفتاب» كاری از گروه برنامه ریزی و مدیریت شهری است و از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:00 الی 8:15 از رادیو تهران پخش می شود.

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع