امام جمعه كرمانشاه: مسائل مذهبی و اعتقادی نباید مانع اتحاد و وحدت مسلمانان شود+فایل صوتی

ماموستا عبدالرحمن مرادی امام جمعه كرمانشاه با اظهار تاسف از حمله تروریستی به زائران حضرت شاهچراغ(ع) گفت: ما باید همه دست به دست هم داده و هوشیار و زیرك باشیم و فتنه را بشناسیم تا این حوادث سبب نشود دست مسلمانان به خون یكدیگر آلوده شود.

1401/08/05
|
16:06
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ ماموستا عبدالرحمن مرادی امام جمعه كرمانشاه ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای حمله تروریستی به زائران حرم مطهر حضرت شاه چراغ (ع) در برنامه #شیراز گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم كه افرادی را كه قصد تفرق و اختلاف و فتنه میان مسلمانان دارند را رسوا كند.

وی افزود: شریعت اسلام مخالف هرگونه قتل و كشتار به نا حق است. خداوند در قرآن فرموده: وَلَا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتِی حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ: و آن كس را كه خدا [كشتن او را] حرام كرده است، نكشید مگر به حقّ، (آیه 33 سوره اسراء). این آیه دستور خداوند است و همه مومنان و مسلمانان به آن معتقد هستند. ولی می بینیم دشمنان اسلام از صدر اسلام تا كنون كوتاه نیامده اند و به انواع ترفندهای مختلف قصد دارند علیه مسلمانان قیام كرده و در صفوف انها اختلاف ایجاد كنند و با حوادث اینچنینی مسلمانان را به جان هم بیندازند.

ماموستا مرادی یادآور شد: بر ما لازم است مسائل مذهبی و اعتقادی مانع اتحاد و وحدت ما نشود. ما باید همه دست به دست هم داده و هوشیار و زیرك باشیم و فتنه را بشناسیم تا این حوادث سبب نشود دست مسلمانان آلوده به خون یكدیگر شود.بلكه مردم باید بدانند توطئه هایی در كار است تا ما را به جان هم بیندازند.

امام جمعه كرمانشاه تاكید كرد: برای دشمنان؛ كشتن هزاران مسلمان در ایران مانند كشتن یك نفر است و اصلا اهمیتی ندارد. ولی اهل سنت و تشیع باید بیدار بوده و اجازه ندهند دشمنان بیشتر از این نفوذ داشته و صف مسلمانان را به هم بزنند.

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع