توان اقتصادی كشور را منجمد كردیم!+فایل صوتی

رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و عراق گفت: با دولتی كردن اقتصاد طی 40 سال گذشته؛ توان اقتصادی كشور را منجمد كردیم. اگر دولت از ورود به مسائل اقتصادی كشور دست بردارد، انرژی در این حوزه فروران می‌كند و اقتصاد مردمی می‌شود.

1403/03/17
|
11:33
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و عراق در گفت و گو با ویژه برنامه «امام امت» اظهار داشت: علی‌رغم اینكه در حوزه‌های مختلف رشد كردیم در حوزه اقتصاد متناسب با توانایی‌هایمان موفقیت آنچنانی نداشتیم. عدم توجه به سیاست‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در عمل دلیل اصلی ناكامی‌های اقتصادی است.

وی افزود: بنا به تاكید مقام معظم رهبری چالش‌های اساسی كه امروز در حوزه اقتصاد با آن مواجه هستیم؛ ناشی از ریل‌گذاری‌ و سیاست‌های اشتباه در دهه شصت است. اقتصاد كشور اقتصادی دولتی است و 70درصد اقتصاد كشور توسط دولت مدیریت می‌شود.

آل اسحاق گفت: سیاست‌زدگی اقتصاد دیگر عامل ناكامی‌های اقتصادی كشور است. تاثیر سیاست بر اقتصاد كشور بیش از اندازه است و نتیجه آن چالش‌های فعلی در حوزه اقتصاد كشور است. نسبت به توانایی‌های اقتصادی كشور بسیار عقب هستیم.

این مقام مسئول گفت: اقتصاد كشور باید مردمی شود؛ در نظام مدیریت و مالكیت، مردم باید ركن اصلی باشند. دولتی كردن اقتصاد طی 40 سال گذشته؛ توان اقتصادی كشور را منجمد كردیم. اگر دولت از ورود به مسائل اقتصادی كشور دست بردارد، انرژی در این حوزه فوران می‌كند و اقتصاد مردمی می‌شود.

وی تاكید كرد: اهالی سیاست در امور كلان اقتصادی كشور سیاست‌گذاری، هدایت، پشتیبانی و نظارت دخالت كنند و امور اجرایی را به دست مردم بسپارند.

آل اسحاق گفت: مقام معظم رهبری بارها تاكید كردند كه باید بر اساس حفظ منافع ملی، عزت، حكمت و مصلحت با كشورهای دنیا تعامل داشته باشیم.
مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع