«توشنبه ها» با رادیو تهران همراه شوید


برنامه طنز «توشنبه ها» كار جدید شبكه رادیویی تهران است كه در قالب نمایشی جمعه ها فضای شاد و مفرحی را ایجاد می كند.

1396/01/30
|
11:25
|


لیدا عرفانیان تهیه كننده از برنامه جدید توشنبه خبر داد و گفت: این برنامه با فرم تركیبی نمایشی، در قالب طنز تلاش در جهت رضایتمندی از زندگی و ایجاد نشاط در جامعه دارد كه با توجه به شعارسال به مشاغل در این طرح توجه ویژه ای شده است. برای این برنامه یك محله، دو همسایه و یك قهوه چی كه در فواصل برنامه ظاهر می شوند، طراحی شده است.
وی با اشاره به روال پخش این برنامه افزود: برنامه در استودیو در طرح یك محله اجرا می شود كه یك پیشخوان الكترونیكی دارد با یك باجه تلفن خارج از كشور، كه چرخاننده این پیشخوان در مواقع خاص، باجه تلفن را در اختیار اهالی محل می گذارد. اهالی محل در بخش های آیتمیك نقش آفرینی و اهالی محل از اپلیكیشن دلگرام استفاده می كنند و یك گروه هم محله ای سلام تشكیل داده اند.
همچنین؛ یكی از همسایه ها گوینده رادیو شده و شخصیتی جدی، مصمم و منطقی دارد. قهوه چی مرد دنیا دیده ای است كه در بازار یك قهوه خانه كوچك دارد و نقشش در محله ریش سپیدی است و قند و شكر محافل دورهمی محله است.
تهیه كننده برنامه به مشاغلی كه در این محله برپا شده است اشاره كرد و افزود: یك از بخش های این برنامه "فلافل سرای غلام بیروتی" نام دارد، فلافل فروش محله مردی شاد و با خاطراتش زندگی می كند. "سبزی فروشی عمه منظر" زنی چهل ساله كه با پاك كردن و فروش سبزی، ترشی و مربا و...گذران زندگی می كند، زنی مطلع و خوش لحن كه با مشتریان درباره مسائل مختلف جامعه صحبت می كند و حواسش به اهالی محل است كه سفره هایشان خالی نباشد.
عرفانیان با بیان دیگر بخش های برنامه یادآور شد: "كتابفروشی قدیمی محله" تبدیل به محفل جوانان طنز پرداز محله های مختلف شده است، نویسنده های طنز در این كتابفروشی معرفی و در پویش كتابخوانی به شنونده ها كتاب اهدا خواهد شد. "دیگه چه خبر" از دیگر بخش های این برنامه است كه به مرور اخبار محلات مختلف تهران اختصاص دارد.

این برنامه كاری از گروه سرگرمی و تفریحات شبكه رادیویی تهران است كه جمعه ها از ساعت 18 تا 19 و 40 دقیقه روی آنتن می رود.

دسترسی سریع