بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

پرداخت كالابرگ الكترونیكی بهترین گزینه است و باید اجرا شود+فایل صوتی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: پرداخت یارانه از طریق كالابرگ كه در قانون بودجه 1400 تصویب شده، بهترین گزینه است و زیرساخت‌های اجرای این قانون وجود دارد و دولت باید آن را اجرایی كند.

1401/05/22
|
13:48
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مجتبی رضاخواه نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌و‌گو با بازار تهران رادیو تهران درخصوص نحوه پرداخت یارانه گفت: قانون بودجه سال 1401 با تدبیر خیلی خوبی تهیه شده است و آنچه در قانون آمده ارائه كالا برگ به مردم بهترین گزینه موجود است.

وی افزود: اگر قرار شد، دولت ارز ترجیحی دارو و كالاهای اساسی را حذف كند باید كالاها را با قیمت شهریور سال 1400 به مردم عرضه كند. و زیان مردم نسبت به هزینه شهریور سال 1400 را برای مردم جبران كند اما تاكنون ضرر و زیان مردم جبران نشده است.

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاكید بر اینكه فكر نمی‌كنم پرداخت یارانه نقدی به مردم استراتژی درستی باشد، تصریح كرد: برای تامین كالاهای اساسی مورد باید كالابرگ الكترونیكی در اختیار مردم قرار بگیرد. زیرساخت اجرای این طرح وجود دارد و به صورت آزمایشی در چند شهر اجرا شده است،  باید اراده جدی در دولت به وجود بیاید كه پرداخت كالابرگ الكترونیكی را اجرا كند.

رضاخواه افزود: قیمت‌ كالاهای اساسی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ولی این افزایش قیمت تنها ناشی از حذف ارز ترجیحی نبوده است و بخشی از آن ناشی از افزایش قیمت جهانی و دلیل بحران بین روسیه و اوكراین به وجود آمده است؛ دولت پس از گرانی جهانی عنوان كرد كه قادر به اجرای طرح مجلس مبنی بر ارائه كالابرگ الكترونیكی نیست اما باید تاكید كنیم  كه قیمت‌های جهانی مواد خوراكی دوباره كاهش پیدا كرده است و با توجه به شرایط فعلی طرح مجلس مبنی بر ارائه كالابرگ الكترونیكی قابل اجرا است و بهترین راه برای توزیع عادلانه یارانه‌ها است.

این نماینده مجلس تصریح كرد: دولت باید ضرر و زیان مردم درخصوص مابه‌التفاوت قیمت كالاهای اساسی نسبت به قیمت شهریور سال 1400 را به مردم پرداخت كند؛ به همین دلیل دولت مجبور می‌شود برای كنترل قیمت‌ها نظارت بیشتری بر بازار داشته باشد. آنچه در قانون بودجه 1400 تصویب شده لازم الاجرا و بهترین گزینه است. دولت باید قانون را اجرا كند زیرا زیرساخت‌های آن وجود دارد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران