بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

واحدهای مرغداری آمدند كارآفرین شوند؛ بدهكار بانكی شدند+فایل صوتی

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: عده ای با استفاده از تسهیلات بانكی به دنبال كارآفرینی بودند؛ در حالی كه پس از یكسال به جای كارآفرینی به یك بدهكار بانكی تبدیل ‌شدند.

1401/09/09
|
19:54
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حبیب اسدالله نژاد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در گفت و گو با "بازار تهران" رادیو تهران گفت: تولیدكنندگان به دلیل عدم كشش بازار تولیداتشان را با قیمت 37 هزار تومان یعنی 9 هزارتومان ارزانتر از قیمت مصوب می‌فروشند. با ادامه این روند تولیدكنندگان ماهانه بیش از 4 هزار میلیارد تومان ضرر خواهند كرد.

وی افزود: برنامه ریزی تولید اشتباه بود و بارها عنوان كردیم این میزان تولید بیش از نیاز كشور است.

اسدالله نژاد تصریح كرد: صادرات مرغ نیاز به یك سیاست‌گذاری پایدار و طولانی مدت دارد؛ متاسفانه در كشور ما بنا به ملاحظات زمانی یا صادرات قطع می‌شود و یا با وضع عوارض زیاد عملا صادرات غیر ممكن می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در ادامه خاطر نشان كرد: اتحادیه با توجه به افزایش تولید داخل درخواست ممنوعیت واردات مرغ منجمد را داشت؛ وزارت جهاد كشاورزی بهمن ماه سال گذشته اعلام كرد كه دیگر واردات مرغ منجمد ندارد درحالی كه بنابر اطلاعات موجود تا 10 روز گذشته نیز واردات داشتیم.

وی افزود: تولیدكنندگان معمولا بدهكار افراد و بانك‌ها هستند و در دوره‌های تولید این پولها را پرداخت می‌كنند ولو اینكه ضرر كنند.

این مقام مسئول تاكید كرد: صدور مجوز برای احداث مرغداری جدید كارشناسی نیست. عده‌ای از فارغ التحصیلان كه مدرت تحصیلی دارند با استفاده از تسهیلات بانكی به دنبال ایجاد یك بنگاه اقتصادی هستند تا در این حوزه كارآفرینی كنند؛ در حالی كه پس از یكسال به جای كارآفرین به یك بدهكار بانكی تبدیل ‌شدند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران