بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

از ابتدای سال تا كنون برای دو هزار و 100 مشاور املاك اخطار پلمب صادر شده است+فایل صوتی

نایب رئیس دوم اتحادیه مشاوران املاك تهران گفت: اتحادیه مشاوران املاك از ابتدای سال تا كنون برای دو هزار و 100 واحد بدون مجوز اخطاریه پلمب صادر كرده است؛ این مشاوران املاك یا باید مجوز كسب و كار اخذ كنند و یا از فعالیت در این صنف خارج شوند.

1402/11/29
|
13:39
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سمانه محرمی نمین نایب رئیس دوم اتحادیه مشاوران املاك تهران و عضو كمیسیون تخصصی مشاوران املاك اتاق اصناف تهران در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: قیمت‌گذاری ملك‌های قدیمی توسط خود مالك انجام می‌شود.

نمین گفت: متاسفانه (پلتفرم) سكوهای خرید و فروش ملك منجر به اینجاد چشم و هم چشمی بین صاحبخانه‌ها شده است. این سكوها همیار مشاوران املاك هستند ولی باید بر عملكرد آنها نظارت شود.

وی افزود: متاسفانه طی سالهای گذشته دولت‌ها در تولید مسكن ناتوان بودند و ساخت مسكن را به بخش خصوصی واگذار نكردند. اگر دولت‌ها ساخت مسكن را به بخش خصوصی واگذار می‌كردند قیمت مسكن كاهش پیدا می‌كرد.

نایب رئیس دوم اتحادیه مشاوران املاك تهران گفت: مشاوران املاك در رده بندی قیمت‌گذاری ملك نقشی ندارند؛ نباید مشاوران املاك را عامل گرانی مسكن معرفی كنیم. مشاوران املاك برای جلوگیری از افزایش قیمت مسكن از ابتدای سال تا كنون برای دو هزار و 100 واحد بدون مجوز اخطاریه پلمب صادر كرده است؛ این مشاوران املاك یا باید مجوز كسب و كار اخذ كنند و یا از فعالیت در این صنف خارج شوند.

نمین گفت:  پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خرید و فروش مسكن 124 درصد كاهش داشت اما در فصل زمستان نقل و انتقال مسكن كمی رونق گرفته است و این رونق هیجانی نیست و مختص مصرف كنندگان مسكن است. سرمایه گذاران هنوز وارد این بازار نشدند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران