بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

سامانه تخصیص لاستیك خودرو؛ منجر به نارضایتی تولیدكننگان و مصرف‌كنندگان شده است+فایل صوتی

رئیس اتحادیه تولیدكنندگان لاستیك خودرو گفت: به اندازه كافی در انبارها تایرداریم؛ ولی به دلیل قطعی و مشكلات متعددی كه (سامانه تخصیص لاستیك خودرو) دارد عرضه این محصول با مشكل مواجه شده است.

1402/12/22
|
13:27
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، جمال میرزایی رئیس اتحادیه تولیدكنندگان تایر در گفت و گو با «بازار تهران» درباره كمبود لاستیك خودروی دولتی در بازار اظهار داشت: كمبودی در تامین لاستیك خودرو سایز 13،14 و 15 نداریم و تولید به اندازه مورد نیاز داخل است.

وی در ادامه افزود: وزارت صمت سامانه‌ای تحت عنوان (سامانه تخصیص لاستیك خودرو) برای عرضه لاستیك خودرو دولتی طراحی كرده است كه مشكلات زیادی را برای تولیدكننده و مصرف‌كننده ایجاد كرده است.

میرزایی تاكید كرد: به اندازه كافی لاستیك خودرو در انبار داریم؛ ولی به دلیل قطعی سامانه و مشكلات متعددی كه (سامانه تخصیص لاستیك خودرو) دارد عرضه این محصول با مشكل مواجه شده است. این سامانه متولیانی دارد كه از وجود سامانه دفاع می‌كنند.

رئیس اتحادیه تولیدكنندگان لاستیك خودرو گفت: به جرأت می‌گویم به جز لاستیك خودروی سایز 13، سایر لاستیك خودروها به وفور و بیش از نیاز كشور در انبار تولیدكنندگان انباشته شده است. رینگ‌های بالاتر از 15 در انبارها ذخیره شده است.

میرزایی گفت: چیزی به عنوان لاستیك خودرو به قیمت دولتی نداریم؛ قیمت فعلی لاستیك خودروها را وزارت صمت تعیین كرده است؛ قیمت‌های بالاتر از ستاد تنظیم بازار، گران فروشی است.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران