بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

فراخوان جایزه نوبل دانش‌آموزی به زودی منتشر می‌شود+فایل صوتی

دبیر جایزه علمی البرز گفت: بنیاد فرهنگی البرز در شصت و دومین سال تاسیس خود، به زودی فراخوان جایزه نوبل دانش‌آموزی را با هـدف تقدیر از دانش‌آموزان برتر سراسر كشور منتشر می‌كند.

1403/02/17
|
13:58
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حیدر ارشدی دبیر جایزه علمی البرز در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: جایزه البرز به عنوان قدیمی‌ترین جایزه علمی كشور بیش از 60 سال پیش پایه‌گذاری شد و در طول شش دهه بیش از 6 هزار نخبه را شناسایی و از آنها حمایت كرده است.
در این دوره حدود 9 میلیارد تومان جایزه در بخش‌های مختلف به برندگان اعطا می‌شود.

وی افزود: در آستانه شصت و دومین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز، مراسم شصت و دومین سال جایزه البرز با تقدیر از 62 نفر از دانشمندان، فناوران، مخترعان، حوزویان و دانشگاهیان برتر كشور 17 اردیبهشت ماه در سالن همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

ارشدی افزود: فرآیند داوری شركت‌كنندگان در جایزه البرز چندین ماه به طول انجامید و در نهایت با اعطای جایزه نقدی از منتخبان تجلیل شد. امیدواریم با تشویق جوانان این انگیزه را به آنها بدهیم تا بتوانند برای ارتقای رفاه زندگی و حفظ نام ایران در جامعه جهانی تلاش كنند.

وی در پایان یادآور شد: بنیاد فرهنگی البرز در شصت و دومین سال تاسیس خود، طی روزهای آینده فراخوان شصت و دومین سال جایزه البرز در بخش دانش‌آموزی را با هـدف تقدیر از دانش‌آموزان برتر سراسر كشور منتشر خواهد كرد. این جایزه به «نوبل ایرانی» معروف است و منتخبان آن آبان سال جاری معرفی خواهند شد.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران