صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:05 به مدت 35 دقیقه

سعید محمدی پور معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان وزارت صمت از تشدید نظارت ها بر فروش کالاهای شب عید طی چندروز آینده خبر داد و از شهروندان درخواست کرد گرانفروشی را به سامانه یا سرشماره 124 اطلاع دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان وزارت صمت در گفتگو با برنامه بازار تهران با اشاره به اینکه بازرسان وزارت صمت از صبح تا پاسی از شب در حال رصد بازار هستند گفت: خدا رو شکر کمبود کالا نداریم . فقط چند قلم کالای تنظیم بازار هستند که مشمول قیمت گذاری است. معاونت های بازرسی وزارت صمت باید نظارت داشته باشند با قیمت های مصوب به فروش برسند .اگرچه برخی مواقع این اتفاق نمی افتد که دلایل متعددی دارد و در انتها این زنجیره به نظارت و بازرسی می رسد.

وی افزود: امکانات و توان ما مشخص است و نیازمند این هستیم تا مصرف کنندگان مشکلات خود را به ما گزارش دهند. مصرف کنندگان با سامانه 124 طی شبانه روز تماس های زیادی دارند. از این تماس ها تعدادی هستند که در حقشان واقعا اجحاف شده است. در مواردی قیمت کالا افزایش پیدا کرده ولی مصرف کننده اطلاعی ندارد و احساس می کند در حقش اجحاف شده است. وظیفه اصلی ما نظارت بر گرانفروشی است.

محمدی پور درباره کمبود روغن اظهار داشت: در خصوص روغن های پخت و پز مایع مشکلی نداریم و مشکل در عرضه روغن جامد و نیمه جامد است که بیشتر در صنف و صنعت مصرف می شوند. مواد اولیه این روغن ها کم شده و در بازار هم کمبود آن وجود دارد و در این حال جوی برای سوء استفاده ایجاد می شود که وظیفه من و همکارانم نظارت و جلوگیری بر گرانفروشی در این حوزه است. در سال های گذشته افزایش نظارت از 15 اسفند آغاز می شد اما امسال از 15 بهمن ماه نظارت تشدید شده و نظارت بر کالاهایی همچون روغن، مرغ و تخم مرغ، میوه، آجیل و خشکبار و پوشاک در روزهای آخر سال بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه قیمت ها مد نظر مردم نیست گفت: احتمالا من فردی نیستم که باید پاسخگو باشم. برای اینکه قیمت کالایی افزایش پیدا کند زنجیره ای از دلایل اقتصادی وجود دارد ولی ما در خط آخر این زنجیره هستیم. به هر ترتیب فروش با قیمت بیشتر از جنس مصوب اجناس غیر قانونی است. شهروندان گرانفروشی را به سامانه یا سرشماره 124 اطلاع دهند. همکاران ما از 7:30 تا 21 به صورت مستقیم پاسخگو هستند و از ساعت 21 تا 7:30 به صورت ماشینی تماس ها ضبط شده و شماره پیگیری ارائه می شود. هموطنان مس توانند با شماره پیگیری از روند نظارت بر درخواستشان از آغاز تا صدور حکم مطلع شوند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • فروش فوق العاده نوروزی از 20 اسفند/ بحران روغن پخت و پز به زودی مرتفع می شود+فایل صوتی

  • نقش سازمان حمایت در حمایت از مصرف کنندگان چیست؟+فایل صوتی

  • اتاق اصناف نمی تواند، تریبون دفاع از مصرف کننده باشد+فایل صوتی

  • خسارت شاکیان خصوصی گرانفروشی، پرداخت می شود+فایل صوتی

  • امسال شرایط بازار خودرو آرام خواهد بود+فایل صوتی

  • امیدواریم کلیات لایحه بودجه 1400 مجددا رد نشود+فایل صوتی

  • کاهش شعب بانکی به معنای اخراج کارمندان نیست/ استفاده از QR code گامی در جهت حذف کارت های بانکی+فایل صوتی

  • برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، حتما باید سجامی باشید+فایل صوتی

  • لیست کارخانجات تولید صابون رختشویی به گمرک اعلام نشده است+فایل صوتی

  • نرخ ثابت دلار موجب فساد اقتصادی می شود/ رمز ارزها مهمترین تحول اقتصادی و تکنولوژی در جهان آینده+فایل صوتی