بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

كمبود اقلام نوشت افزاری تخصصی در بازار +فایل صوتی

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی تهران گفت: به دلیل نبود تولید داخلی و ممنوعیت واردات، برخی اقلام نوشت افزاری تخصصی در بازار با كمبود روبرو شده است.

1400/07/09
|
10:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، موسی فرزانیان رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی تهران در گفتگو با برنامه بازار تهران با اشاره به شرایط كرونایی كشور و ركود سنگین خرید لوازم التحریر بواسطه آموزش آنلاین دانش آموزان اظهار امیدواری كرد با بازگشایی مدارس فروش این كالاها افزایش یابد.

وی در واكنش به افزایش بی رویه قیمت لوازم التحریر گفت: این گروه از كالاها حدود 25 درصد افزایش قیمت داشته است. حدود 16 ماه است كه واردات برخی اقلام نوشت افزاری مثل ماژیك به دلیل مشكلات ارزی ممنوع شده است. در تولید داخلی ما فقط ماژیك وایت برد و معمولی داریم و ماژیك‌های تخصصی در بازار نیست. اگر بازار ركود نداشت این اقلام در بازار پیدا نمی شد اما بواسطه وجود كرونا و مصرف كم هنوز مقداری از این كالاها در بازار وجود دارد . كمبود این اجناس موجب شده تا قیمت، افزایش بیشتری داشته باشد.

فرزانیان با این توضیح كه امید مسئولان به این بوده تا محصولاتی مثل ماژیك در داخل كشور تولید شوند با اظهار تاسف گفت: متاسفانه در این حوزه اتفاق خاصی رخ نداده اما در برخی حوزه ها مثل تولید مداد، خودكار، تراش و پاك كن با افزایش تولید روبرو بوده ایم. خودكار تولید داخلی حدود 80 درصد نیاز كشور را تامین می كند. ما در تامین اقلام معمولی مشكل نداریم اما برای اقلام مورد نیاز حوزه های هنری و تخصصی با مشكل روبرو هستیم. چون نه تولید داخلی داریم و نه می‌توانیم این اقلام را وارد كشور كنیم.

وی در پایان این گفتگوی رادیویی خاطرنشان كرد: اگرچه این ممنوعیت واردات به صورت مقطعی صورت گرفته اما باید تمهیداتی برای تامین این اقلام نوشت افزاری اندیشیده شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران