بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

عراق تا 15 سال آینده؛ بزرگترین مركز سرمایه گذاری در خاورمیانه است+فایل صوتی

رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق گفت: عراق كشوری است كه دو برابر ما صادرات نفت دارد و تا 15 سال آینده می‌تواند بزرگترین مركز سرمایه گذاری در خاورمیانه باشد.

1401/08/29
|
07:58
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ یحیی آل اسحاق رئیس اتاق رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق در گفت و گو با "بازار تهران" رادیو تهران گفت: حجم معاملات اقتصادی بین ایران و عراق طی چند سال باید به 120 میلیارد دلار برسد. حجم معاملات اقتصادی بین ایران و عراق در سال جاری نیز باید به 10 میلیارد دلار برسد.

وی با اشاره به اینكه طی چند ماه گذشته آمار صادرات به كشور عراق افت داشته است، گفت: طی چند ماه گذشته صادرات گاز به كشور عراق به دلیل مشكلات پرداختی جزو آمار صادرات محسوب نشده بود كه با رفع این مشكل آمار صادرات گاز نیز به آمار كلی اضافه خواهد شد و كسری آمار رفع خواهد شد.

آل اسحاق درخصوص سایر عوامل كاهش آمار صادرات به كشور عراق اینگونه اظهار داشت: مسائل داخلی كشور عراق و تصمیم‌های اتخاذ شد در كشورمان مبنی بر كاهش صادرات محصولات كشاورزی به عراق؛ منجر به كاهش آمار صادرات به این كشور شده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و عراق تصریح كرد: همه كالاهایی كه در كشور تولید می‌شود در كشور عراق بازار خوبی دارند؛ خدمات فنی و مهندسی از جمله خدماتی است كه می‌توانیم به این كشور ارائه دهیم.

آل اسحاق در پایان تاكید كرد: عراق كشوری است كه دو برابر ما صادرات نفت دارد؛ و تا 15 سال آینده می‌تواند بزرگترین مركز سرمایه گذاری در خاورمیانه باشد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران