صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا جمعه از ساعت 23:30 به مدت 20 دقیقه


از روز شنبه 18 فروردین به مدت هفت شب، تنظیم و تلخیص رادیوییِ رمان مستند "در کمین گل سرخ" اثر محسن مومنی در برنامه "کتاب شب" رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می شود .


به گزارش سایت رادیو تهران؛ این اثر در واقع زندگینامه داستانی شهید سپهبد صیاد شیرازی است که آن را انتشارات سوره مهر در 375 صفحه منتشر کرده و در سال 1383 به عنوان کتاب برگزیده جشنواره دفاع مقدس معرفی شده است . ماجرای کتاب با توصیف خانواده اجدادیِ صیاد آغاز می شود ، با تولدِ علی ادامه می یابد و بعد به مراحل نوجوانی ، جوانی و ماجراهای پر از فراز و فرودِ زندگی او می رسد . در زمان نوجوانی ، روزی مادرِ علی او را می فرستد تا بگردد برادرش را پیدا کند . علی می رود می بیند برادرش به باغ مردم داخل شده و دارد سیبِ حرام می خورد . خودش هم وسوسه می شود برود همین کار را بکند ، اما با دیدنِ یک مار بزرگ در کنار پرچین باغ ،مجبور به فرار می شود . بعدها در خاطراتش می نویسد : " خداوند نگذاشت بروم و گرفتارِ آن کار خطا بشوم و این برایم درس شد و پایه ای شد و از این جنگها دیگر با خودم زیاد داشتم ..."
رضایی نویسنده برنامه، در توصیف این اثر گفته است : " در کمین گل سرخ، عاشقانه نوشته شده و محسن مومنی بعد از آن که زندگیِ سراسر ماجرای شهید صیاد را در تحقیقاتش کاویده و در آن متمرکز شده ،نشسته آن را با قلم هنرمندانه و با تمام وجود به صورت داستان در آورده ،آن هم طوری که خواننده و شنونده با خواندنش، نگاهِ تازه ای نسبت به شهید صیاد شیرازی پیدا می کند و ضمن حیرت از توانایی ها و استعداد شگرف او در زندگی خصوصی و به ویژه اقتدارش در حیطه نظامی ، به شخصیت مهربان اما محکم او علاقه مند می شود..." برنامه " کتاب شب " رادیو تهران ، این اثر را در هفت قسمتِ 20 دقیقه ای از 18 تا 24 فروردین هرشب ساعت 23:30 با تنظیم رادیویی محمدباقر رضایی ، تهیه کنندگی رضا قربانی ، صدای بهروز رضوی و مدیریت گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیوتهران روی آنتن می فرستد .
این برنامه را می توان از طرق مختلفی از جمله :رادیوهای سنتی ، سایت رادیوتهران، اپلیکیشن تلفن همراه رادیو ،شبکه ایران صدا و امکان های متنوع فضای مجازی شنید .

مرتبط با این خبر

  • با صدای بهروز رضوی؛ زندگینامه داستانی شهید مطهری در "کتاب شب" رادیو

  • داستان زندگی اقبال لاهوری در "کتاب شب" رادیو

  • روایتِ رمان " چیزها " در "کتاب شب" رادیو

  • تدارک "کتاب شب" برای نوروز؛ بازخوانی داستان های شنیدنیِ جهان و ایران

  • با صدای فاطمه رکنی؛ بازخوانی داستان زندگی "پروین" در "کتاب شب" رادیو تهران

  • بازخوانی یک رمان ضد آمریکایی در "کتاب شب" رادیو تهران

  • داستان زندگی علی اکبر دهخدا یک هفته در "کتاب شب" رادیو تهران

  • بازخوانی خاطرات همسر امام خمینی(ره) با صدای گویندگان رادیو

  • گزیده ی داستان های کوتاه انقلابی و اجتماعی در کتاب شب

  • بازخوانی "لحظه‎های انقلاب" با حضور "وصیِ" گلابدره‎یی در "کتاب شب" رادیو تهران