بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

سمیعی نسب: اعتماد مردم به حكمرانی، نیازمند بازسازی است+فایل صوتی

سمیعی نسب عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: اگر دولت سیزدهم اعتماد از دست رفته مردم به حكومت را برگرداند؛ شك ندارم مردم با تمام مشكلات و سختی‌های اقتصادی در كنار دولت قرار می‌گیرند.

1400/06/09
|
14:14

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مصطفی سمیعی نسب عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در گفتگو با بازار تهران رادیو تهران درخصوص مهمترین موارد مطرح شده در دیدار دولت سیزدهم با مقام معظم رهبری گفت: در روزهای ابتدایی دولت جدید دیدار با مقام معظم رهبری صورت گرفت و فهرست بلند بالایی از نكاتی كه درحوزه حكمرانی باید مورد توجه دولت قرار بگیرد مطرح شد و سرفصل مهم تمام این محورها این بود كه اعتماد مردم به حكمرانی نیازمند بازسازی است.

وی در ادامه افزود: بخشی از بازسازی اعتماد مردم به دولت جنبه كارآمدی دولت است و بخش دیگر آن به نوع رفتار و كنشگری اجتماعی دولت بازمی‌گردد. سلوك رفتاری و اجتماعی دولتمردان، مدیران و مسئولان نظام اسلامی باید همتراز ادبیات دینی ما باشد. اگر فردی قبول مسئولیت می‌كند از باب تكلیف است نه از باب حق و اگر این چنین شود رابطه بین مردم و مسئولان رابطه خادمی است و این تفكر مهم است كه مسئولان ما خود را خادم مردم بدانند.

سمیعی نسب عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) اظهارداشت: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه هر نظام و دولت است و دولت سیزدهم باید از همین ابتدا اعتماد از دست رفته یا كمرنگ شده‌ای كه در سالیان گذشته اتفاق افتاده را بازگرداند و اگر این اعتماد در وسط میدان حركت كشور قرار بگیرد اعتقاد دارم با تمام سختی‌ها و مشكلات مردم همراه دولت خواهند بود.

سمیعی نسب گفت: در بحث مردمی بودن و مردمی شدن؛ مقام معظم رهبری تأكید داشتند كه مسئولان به جمع مردم بروند و مشكلات را با آنها مطرح كنند تا مردم بدانند مسئولان نظام جمهوری اسلامی از موضع بالا به آنها نگاه نمی‌كنند بلكه در كنار آنها هستند. متأسفانه در سالهای قبل استانداری داشتیم كه در مدت چهار سال حتی یكبار هم دیدارعمومی با مردم نداشتند.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) با تأكید بر اینكه مدت مدیرت مسئولان چهار سال است شاید این بازه زمانی به اعتقاد برخی طولانی به نظر برسد اما خیلی سریع سپری می‌شود؛ تصریح كرد: مقام معظم رهبری هرساله در هفته دولت و شهادت شهیدان رجایی و باهنر به دوران مدیریت كوتاه این عزیزان اشاره می‌كنند و عنوان می‌كنند آنچه باعث می‌شود یاد و خاطره این عزیزان زنده بماند این است كه از تك تك دقایق برای خدمت به مردم استفاده كردند و خدمت به مردم را تكلیف خود می‌دانستند.

وی در پایان اظهارداشت: متأسفانه مدیران و مسئولان ما نگاه تكلیفی ندارند كه اگر داشته باشند برای انجام وظایف خود منتظر تشكر نخواهند بود. اگر دولتی با اخلاص، تلاش شبانه روزی و استفاده از نیروهای مردمی حركت كند؛ شك نداشته باشد كه عملكردش به قدری درخشان خواهد بود كه در یادها باقی خواهد ماند. باز هم تأكید می‌كنم اگر مردم به دولت اعتماد كنند با تمام مشكلات و سختی‌های اقتصادی در كنار دولت قرار می‌گیرند و این وظیفه سنگینی است كه دولت سیزدهم باید به صورت جدی دنبال كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران